Lokalizacja: Lublin, ul. Forsycjowa
Powierzchnia: 200 m2

Dom w Lublinie przy ul Forsycjowej to budynek o prostej formie, pokrytej dachem dwuspadowym z dwoma dostawionymi prostopadłościennymi bryłami.

Na prośbę Inwestora rozrysowałyśmy budynek parterowy ze strychem bądź antresolą, tak by wykorzystać kubaturę domu. Dom miał pomieścić przestrzenną strefę dzienną z salonem otwartym na jadalnię i kuchnię, garaż 2-stanowiskowy, domową siłownię z uwagi na to, że domownicy cenią sobie aktywny tryb życia, 3 sypialnie, domowe biuro, dwie łazienki i pralnię oraz pom. techniczne jak kotłownia i garderoby. Całość zajmuje ok 200 m2.

Priorytetową kwestią było właściwe ukierunkowanie pomieszczeń względem stron świata, aby jak najbardziej efektywnie wykorzystać naturalne promienia słońca. Dlatego strefa dzienna oraz pokoje dzieci, wymagające dobrego nasłonecznienia zostały zlokalizowane od strony południowo – zachodniej, natomiast funkcje techniczne jak garaż, kotłownia i pralnia zostały umiejscowione od wschodu i północy. Inwestorzy lubią być budzeni przez wschodnie słońce, dlatego ich sypialnia również jest ulokowana od tej strony świata.